Kolejna propozycja Polski dotycząca Turowa została odrzucona

16 listopada 2021, 17:45 Alert
WhatsApp Image 2021-07-12 at 20.40.54 (3)
Kopalnia węgla brunatnego Turów. Fot. Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl

Rzeczniczka ministerstwa środowiska Czech Petra Roubiczkova poinformowała we wtorek, że kolejny przedstawiony przez Polskę projekt umowy ws. Kopalni Turów nie został przyjęty. Rzeczniczka ministerstwa zauważyła również, że propozycja powinna zostać przedyskutowana z partiami tworzącymi nowy rząd Czech.

Polska i Czechy nadal bez porozumienia

– Biorąc pod uwagę sytuację polityczną, otrzymany wniosek musi być przedyskutowany po stronie czeskiej z przedstawicielami partii tworzonego rządu, dopiero wtedy Republika Czeska będzie mogła podjąć dalsze kroki – napisała na Twitterze rzeczniczka ministerstwa środowiska Czech.

Roubiczkova w swej wypowiedzi zaznaczyła, że polski projekt porozumienia w sprawie kopalni węgla brunatnego jest nie do przyjęcia dla ministerstwa środowiska Czech, ministerstwa spraw zagranicznych oraz Kraju Libereckiego.

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała w poniedziałek, że wysłała propozycję do Czech. Wcześniej, po wizycie w Pradze 5 listopada, Moskwa rozmawiała telefonicznie z przedstawicielami czeskich władz.

Polska Agencja Prasowa/Aleksander Tretyn 

Polacy wysłali Czechom propozycję w sprawie Turowa. Chcą wznowić rozmowy w Warszawie