PGE organizuje spotkania online z potencjalnymi wykonawcami

20 maja 2020, 11:15 Alert

PGE startuje z serią spotkań online z potencjalnymi wykonawcami inwestycji. Pierwsze ze spotkań będzie dotyczyło przetargu na badania geotechniczne dna morskiego w projekcie budowy farm wiatrowych na Bałtyku, kolejne zostanie zorganizowane dla potencjalnych wykonawców inwestycji realizowanych przez PGE Energia Ciepła.

Offshore. Fot. PGE Baltica
Offshore. Fot. PGE Baltica

Komunikacja

Grupa PGE realizuje postępowania przetargowe i wybiera wykonawców w oparciu o wewnętrzne procedury oraz zapisy Prawa o zamówieniach publicznych. – W obliczu wyjątkowej sytuacji, z którą mamy obecnie do czynienia, szczególnie ważne jest, by stawiać na sprawną i otwartą komunikację z obecnymi i potencjalnymi partnerami biznesowymi – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE.

Spotkanie przetargowe dotyczące offshore

Pierwsze spotkanie informacyjne w formule online dla potencjalnych wykonawców w planowanym postępowaniu publicznym na wykonanie badań geotechnicznych dna morskiego dla elektrowni wiatrowych Baltica 2 i Baltica 3 odbędzie się w najbliższą środę, 20 maja, o godzinie 11:00. Telekonferencja przeprowadzona zostanie za pośrednictwem Skype (również w języku angielskim).

Warsztaty online dotyczące ciepła

Na 10 czerwca zaplanowane zostały warsztaty online organizowane przez spółkę PGE Energia Ciepła, podczas których potencjalnym i obecnym wykonawcom zaprezentowane zostaną plany inwestycyjne spółki, a także omówione zostaną zasady prawidłowego przygotowania postępowań przetargowych. To już druga edycja takich warsztatów organizowanych przez PGE Energia Ciepła. Ubiegłoroczne warsztaty odbyły się na PGE Narodowym i wzięło w nich udział ponad 200 osób z kilkudziesięciu firm.

Od kwietnia, w związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego, Grupa PGE wprowadziła także możliwość śledzenia otwarcia ofert on-line w prowadzonych postępowaniach zakupowych. Ma to na celu utrzymanie transparentności i zachowanie najwyższych standardów w realizacji procedur zakupowych.

Polska Grupa Energetyczna/Bartłomiej Sawicki

Dąbrowski: Wydzielenie energetyki węglowej wymagałoby akceptacji politycznej