EnergetykaGaz.

Beata Kurdelska, prezes PGNiG Obrót Detaliczny, Grupa Orlen: Przez transformację energetyczną przechodzimy razem z naszymi klientami (WIDEO)

Beata Kurdelska, prezes PGNiG Obrót Detaliczny, Grupa Orlen. Fot. Biznes Alert

Beata Kurdelska, prezes PGNiG Obrót Detaliczny, Grupa Orlen. Fot. Biznes Alert

– Chcemy przejść razem przez transformację energetyczną, według planu klienta. Oczywiście wykorzystując nasze pomysły na produkty – mówi prezes Beata Kurdelska w rozmowie z Biznes Alert.

Beata Kurdelska, prezes PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen, podczas konferencji EuroPOWER & OZE POWER przedstawiła redakcji Biznes Alert podejście spółki do współpracy ze swoimi klientami oraz przyszłość sektora gazowniczego.

– Naszym produktem jest zaspokojenie potrzeb klienta. Zarówno jeżeli chodzi o paliwa, energie jak i potrzebne usługi. Chcemy przejść razem przez transformację energetyczną, według planu klienta. Oczywiście wykorzystując nasze pomysły na produkty – mówi Beata Kurdelska, prezes PGNiG Obrót Detaliczny, spółki należącej do Grupy Orlen.

Zapewniła, że cały proces odbywa się w ramach Grupy Orlen, a PGNiG współpracuje z innymi jej członkami. Jest to spowodowane posiadaniem różnych specjalizacji, np. Energa zajmuje się energią elektryczną, a PGNiG gazem.

– Jako spółka przeszliśmy z naszymi klientami bardzo ciężkie okresy. Pandemii Covid-19 czy inwazji Rosji na Ukrainę – podkreśla Beata Kurdelska. – Spowodowało to zamieszanie nie tylko na rynku gazu, ale i tam gdzie działają nasi klienci. Dlatego wsłuchujemy się w ich głos – dodaje.

Jako przykład reakcji na obawy klientów prezes wskazała sytuację gdy plany klienta są obarczone dużym ryzykiem. W tym przypadku PGNiG może zaoferować odkupienie od niego gazu, który nie wykorzysta gdy inwestycja pójdzie gorzej niż zakładano.

Rozmówczyni Biznes Alert opowiedziała również o pracach nad nieemisyjną alternatywą dla gazu ziemnego.

Dzisiaj trwają prace przede wszystkim w zakresie gazów zdekarbonizowanych: biogazu, biometanu i wodoru. Aktywnie bierzemy udział w budowaniu oferty złożonej z tych produktów – zapewniła.

Wielka trójka europejskiej energetyki inwestuje w wychwyt CO2. Polska chce iść z nimi za rękę


Powiązane artykuły

AI

Bitwa o AI. Zadecydują cena prądu i emisje

Rosnące zapotrzebowanie na moc obliczeniową dla AI grozi wzrostem emisji CO2. Niemieccy urzędnicy obawiają się, że centra danych mogą przenosić...
Niemcy, sieć elektroenergetyczna. Źródło: Freepik

Fala upałów i awarie. U Niemców coraz częściej gaśnie światło

Lokalne blackouty stają się tego lata plagą niemieckiej prowincji. Powodem przerw w dostawach prądu są najczęściej awarie kabli i mniejszych...
Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej Urzędem Miasta Bydgoszczy, 4 bm. Konferencja dot. wsparcia finansowego na działania związane z rekultywacją wielkoobszarowych terenów poprzemysłowych i adaptacją do zmian klimatu, a także rządowego wsparcia dla terenów po dawnym Zachemie. (jm) PAP/Tytus Żmijewski

Inwestycje w wielkoskalowe OZE mniejsze niż zakłada ministerstwo klimatu

Inwestycje w duże farmy fotowoltaiczne istotnie zwolniły. Moc nowych instalacji, którym koncesje wydał w półroczu 2025 roku Urząd Regulacji Energetyki...

Udostępnij:

Facebook X X X