BezpieczeństwoEnergetykaOpinie

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (20-26.01.2024 roku).

1. Jakóbik: To być albo nie być pływającego gazoportu. Polsce został tydzień

– Polacy mają czas jeszcze do końca stycznia na wybór dostawcy pływającego gazoportu. Jego los ma rozstrzygnąć Gaz-System w stanie interregnum – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

2. Mielczarski: Atomowy kamuflaż rzeczywistych problemów energetyki

– Po 15 latach, od 2009 roku, od kiedy rozpoczął się Polski Program Energetyki Jądrowej dalej nie wiadomo: (a) jaka to będzie technologia, (b) kto tę technologię dostarczy, (c) ile będzie kosztował projekt i (d) jak zostanie sfinansowany. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że projekt jądrowy to rodzaj igrzysk, które służą kamuflowaniu nadchodzących trudności: braku energii i w następstwie kryzysu gospodarki oraz degradacji życia społeczeństwa – pisze profesor Władysław Mielczarski w BiznesAlert.pl.

3. Perzyński: Polskie farmy wiatrowe mogą powstać bez większego udziału naszego przemysłu

– Pierwsza energia z morskich farm wiatrowych ma popłynąć w 2026 roku, jednak termin ten jest dość mglisty, ponieważ porty instalacyjne do montowania turbin nadal nie powstały. Może się okazać, że całe przedsięwzięcie powstanie bez istotnego udziału polskiego kapitału – pisze Jacek Perzyński, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Maksymowicz: Włosi mają lekarstwo na afrykańską chorobę gazową

– Wydaje się, że Włosi pierwsi zdali sobie sprawę z groźnej sytuacji jaka zaistniała w dostawach gazu z Afryki. Wynika to z ich  zależności od przesyłu algierskiego gazu rurociągiem biegnącym przez Tunezję i Sycylię do Włoch. Problem ten podjęła ostatnio włoska premier Giorgia Meloni – pisze Adam Maksymowicz, współpracownik BiznesAlert.pl.

5. Dowództwo Operacyjne: Zestrzelenie wrogiego obiektu to sprawa złożona (ROZMOWA)

– W momencie zestrzelenia wrogiej rakiety, pociski nie wyparowują. Ulegają fragmentacji i chmura odłamków musi spaść na ziemię. Czasami zestrzelenie wiąże się z większym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludności cywilnej […] Trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników i ich konsekwencje – powiedział pułkownik Jacek Gajda z Dowództwa Operacyjnego, w rozmowie z BiznesAlert.pl.

Z celami klimatycznymi ambaras, aby dwoje ministrów chciało naraz. Spięcie


Powiązane artykuły

PiS chce podtrzymania tarczy energetycznej niezależnie od wiatraków

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że posłowie PiS złożyli w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy o tarczy energetycznej, który...

Putin zwalnia ministra, który następnie zostaje znaleziony martwy

W miniony weekend rosyjskie lotniska dotknęły liczne opóźnienia, a znaczna część lotów została odwołana. W poniedziałek Putin odwołał ze stanowiska...

PSE planują przetargi na 4,5 mld zł do drugiej połowy 2026 roku

Polskie Sieci Elektroenergetyczne ujawniły prognozy dotyczące postępowań przetargowych na roboty budowlane dotyczące sieci elektroenergetycznych. Informacji udzielono, by potencjalni wykonawcy mogli...

Udostępnij:

Facebook X X X