TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

6 lutego 2021, 07:00 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (1-5.02.2021).

TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

1. Lachman: Dopłata do pomp ciepła z Mojego Prądu? Tak, ale pod pewnymi warunkami

W Unii Europejskiej jest ok. 220 milionów budynków mieszkalnych. Z planów Europejskiego Zielonego Ładu wynika, że za 10 lat ok. 80 mln z nich powinno być ogrzewane pompami ciepła. Nowa edycja programu Mój Prąd może być uzupełniona – jak wynika z zapowiedzi – o dotacje do fotowoltaiki razem z pompami ciepła. Czy takie rozwiązanie może przyspieszyć elektryfikację ciepłownictwa w Polsce? BiznesAlert.pl zapytał o to Pawła Lachmana, prezesa Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.

2. Kuczyńska: O pożarze w wiadrze, czyli ile kosztuje rezygnacja z atomu

Urszula Kuczyńska, działaczka Lewicy Razem, pisze o doświadczeniach porzuconego atomu na Litwie, które powinny jej zdaniem przemawiać za budową elektrowni jądrowej w Polsce.

3. Assenova: Nad Nord Stream 2 zbierają się czarne chmury

Analityczka Margarita Assenova pisze dla Jamestown Foundation o bieżących problemach wokół budowy spornego gazociągu Nord Stream 2.

4. Jakóbik: Dlaczego tym razem należy stanąć w obronie Greenpeace (FELIETON)

– Wielokrotnie nie zgadzałem się z Greenpeace, ale teraz muszę stanąć w jego obronie. Czas odłożyć na bok żarty z ekologicznego gazu z jednym procentem wodoru w składzie. Greenpeace Energy to pionierzy przyszłościowej branży na których należy się wzorować, a nie wyśmiewać – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

5. Rajewski: Raport Zielonych o atomie w Polsce. Dane bez sensu dadzą wynik bez sensu

Adam Rajewski z Politechniki Warszawskiej odnosi się do alarmistycznego raportu niemieckich Zielonych straszącego przed katastrofą jądrową z udziałem polskiej elektrowni jądrowej planowanej na 2033 rok. – Nawet najlepsze modelowanie daje bezsensowne wyniki, jeśli dane wejściowe do modelu także będą bezsensowne – ocenia naukowiec.