TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #42

2 listopada 2019, 07:30 Alert
Top Tygodnia

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (28-31.10.2019).

1. Stępiński: Ważą się losy nadzoru nad energetyką

Mimo upływu dwóch tygodni od wyborów parlamentarnych, nadal trwa walka o podział stanowisk w nowym rządzie. Możliwy jest nowy podział tek i konsolidacja. Zmiany mogą dotknąć także obszarów związanych z energetyką i klimatem, bo Polska może zechcieć położyć większy nacisk na rozwój Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) – pisze Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl.

2. Stępiński: Jak zamrozić ceny energii w 2020 roku?

Zbliża się koniec 2019 roku, ale nadal nie wiadomo co dalej z cenami energii w 2020 roku. Obniżka podatku VAT od energii bądź nałożenie na spółki energetyczne obowiązku świadczenia usług publicznych mogą pozwolić na utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie, ale to rozwiązanie może być równie kosztowne, co ustawowe zamrożenie cen prądu – pisze Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl.

3. Baca-Pogorzelska: Kolejny stalowy gigant w opałach

Niepokojące wieści docierają z Czech. Huta należąca do Liberty, koncernu, który kupił ją od Arcelor Mittal, wyhamowuje z produkcją. To nie jest dobra wiadomość dla polskiego przemysłu stalowego – pisze Karolina Baca-Pogorzelska, współpracownik BiznesAlert.pl

4. Jakóbik: Dania zrobiła ile mogła w sprawie Nord Stream 2

Kiedy Duńczycy rozpatrywali wniosek o budowę Nord Stream 2 na ich wodach terytorialnych media rosyjskie posądzały ich o uleganie presji USA. Kiedy w końcu wydali decyzję pozytywną, są posądzani o uległość wobec Rosji. Najprawdopodobniej jest inaczej, a Duńska Agencja Energii po prostu wykonuje swą pracę – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

5. Perzyński: Hulajnogi elektryczne są jak gzy. Oby wyeliminowały je przymrozki (FELIETON)

To, że hulajnogi elektryczne są zmorą polskich miast, wiadomo nie od dziś. Zaśmiecają chodniki, łamią kości pieszym, zalegają na śmietniskach. Są jak gzy – nie można się od nich odpędzić, arogancko wpychają się gdzie tylko mogą, a bezpośredni kontakt z nimi bywa bolesny. I podobnie jak w przypadku gzów, choć trudno ich zakazać ustawą, pierwsze jesienne mrozy mogą pomóc wyeliminować je z naszego życia, przynajmniej do wiosny – pisze Michał Perzyński, dziennikarz BiznesAlert.pl.