Przedstawiciele Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja, spółki zależnej PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych z inicjatywy Burmistrza Siechnic, które poświęcone były zagospodarowaniu terenów po starej Elektrociepłowni Czechnica. Spotkanie to było następstwem podpisanego z Kogeneracją w 2019 r. listu intencyjnego w sprawie rewitalizacji planowanych do zamknięcia obiektów przemysłowych.
Ponad stuletnia elektrociepłownia usytuowana w Siechnicach zostanie w ciągu najbliższych kilku lat zamknięta po tym, jak jej rolę przejmie nowoczesna jednostka zasilana gazem, której budowę zaplanowała Kogeneracja. Sygnatariusze listu intencyjnego podpisanego w 2019 r. chcą, by blisko trzyhektarowy obszar obecnego zakładu został zrewitalizowany i zagospodarowany zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami obu stron. Warsztaty były kolejnym krokiem na drodze do określenia potencjalnych obszarów zagospodarowania obiektów Elektrociepłowni Czechnica poprzez nadanie im nowych funkcji gospodarczych, społecznych i publicznych. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego, Burmistrz Milan Ušák, Paweł Strączyński, wiceprezes PGE S.A., Przemysław Kołodziejak, p.o. Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła, wiceprezes Kogeneracji Krzysztof Kwiecień oraz przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej.
– Dbałość o czyste powietrze w polskich miastach to dla nas sprawa priorytetowa, stąd też nasze plany inwestycyjne dotyczące m.in. budowy nowej elektrociepłowni w Siechnicach, zasilanej niskoemisyjnym paliwem gazowym. Równie ważna jest dla nas kwestia przyszłości obecnej EC Czechnica, dlatego tak bardzo zależy nam na wypracowaniu rozwiązania, które w pełni pozwoli na wykorzystanie potencjału tego miejsca, dla wspólnego dobra miasta i regionu – podkreślił Przemysław Kołodziejak, p.o. Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła.
PGE Energia Ciepła