PKN Orlen porozumiał się ze związkowcami w sprawie podwyżek

1 marca 2022, 06:45 Alert

PKN Orlen porozumiał się z organizacjami związkowymi w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2022 roku. Prezes Daniel Obajtek zaznacza, że tegoroczne rozmowy o podwyżkach były wyjątkowe trudne, lecz udało się dojść do porozumienia.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Fot. Wojciech Jakóbik
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Fot. Wojciech Jakóbik

Podwyżki w PKN Orlen

– Wspólnie ze związkami zawodowymi wypracowaliśmy satysfakcjonujące dla obu stron warunki wzrostu wynagrodzeń. Tegoroczne rozmowy były wyjątkowo trudne, tym bardziej cieszę się, że ostatecznie udało się wypracować rozwiązania korzystne dla pracowników, przy jednoczesnym uwzględnieniu czynników  zewnętrznych, na które nie mamy wpływu – mówi prezes Daniel Obajtek.

Zgodnie z komunikatem przekazanym przez PKN Orlen, pracownicy otrzymają podwyżki uzależnione od kategorii zaszeregowania w ramach Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Wyniosą one 6,5 procent i 7 procent średniego wynagrodzenia zasadniczego w PKN Orlen.

W komunikacie czytamy, że podwyżki nie będą obejmowały kadry dyrektorskiej. Dodatkowo została również ustalona wypłata dwóch nagród. – W ramach porozumienia ustalono wypłatę dwóch nagród jednorazowych w łącznej wysokości 3 500 zł brutto oraz zasilenie karty przedpłaconej, umożliwiającej zakupy na stacjach paliw PKN Orlen kwotą 550 zł brutto. Dodatkowo uzgodniono waloryzację dodatku zmianowego i dodatku dla ratowników chemicznych o średnioroczny wskaźnik inflacji w wysokości 5,1 procent oraz wzrost składki finansowanej przez pracodawcę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego o 6,5 procent – czytamy.

PKN Orlen/Aleksander Tretyn

Polska trójca paliwowa jest przygotowana na przerwy dostaw ropy z Rosji