Sekściński: Będzie poprawka do ustawy o OZE

18 marca 2015, 11:27 Energetyka
Sejm RP
Sejm RP

Dziś w Sejmie odbyła się posiedzenie sejmowej komisji ds. energetyki, której tematem będzie ustawa o odnawialnych źródłach energii. Podczas posiedzenia informację o skutkach wejścia w życie ustawy o OZE miały przedstawić Ministerstwo Gospodarki, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki oraz Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – podaje CIRE.PL. Po co dyskutować o ustawie, która dopiero została przyjęta?

– Mam wrażenie że Ministerstwo Gospodarki ma świadomość wad zawartych w tej ustawie i to posiedzenie komisji jest po to by przygotować grunt pod nowelizację ustawy. Taka zapowiedź nowelizacji ustawy pojawiła się na tej komisji – poinformował dr Arkadiusz Sekściński, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

– Nowela miałaby dotyczyć kwestii prosumenckich. Trudno powiedzieć w jakim to kierunku miałoby pójść – ocenia rozmówca BiznesAlert.pl. Zapytany o to, czy posłom chodzi o cofnięcie tzw. poprawki prosumenckiej zawierającej ułatwienia dla małych inwestorów w OZE, odpowiada: – Tego nie wiem. Nikt tego oficjalnie nie powiedział.